KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12315197

nr 1231 5197

Eigil Schwab

(1882-1952), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 62x46

Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:32:07

Eigil Schwab

Läs mer om Eigil Schwab